+38 057 7 602 601

Історія підборів

 Історія підборів

 

  В історії не зафіксовано точної дати появи підбору. Але достеменно відомо, що мода на платформу прийшла до нас із Стародавнього Єгипту. У ті далекі часи взуття було прерогативою фараонів та їх оточення. Воно виготовлялася з папірусу і коштувало дуже дорого. Дешевші варіанти сандалій носили землероби. Підбор допомагав їм пересуватися по пухкої землі.

  Свій оригінальний внесок в історію внесли й старогрецькі куртизанки. Вони підбивали взуття спеціальними гвіздками таким чином, щоб залишався слід з написом "іди за мною".

  У стародавній Японії носили "гета" - взуття з двома перегородками на підошві. Такий стиль служив японцям для захисту кімоно від бруду.

Взуття на високій платформі взували і на турецьких одалісок. Швидше за все, для того, щоб вони не змогли втекти з гарему.

  Значно пізніше, у часи Бароко, ботфорти на підборі вважалися виключно взуттям для чоловіків. За допомогою підбору вершники надійно закріплювали ногу в стременах.

У 1680 році в моду входять черевики на такому високому, підборі, що пані ледь можуть в них пересуватися. Знатна жінка завжди брала з собою палицю, в якості опори. Царі стали видавати укази, в яких регламентували висоту підбору по станах. В цей же час з'являється червонуватий підбор - відміна ознака дворянина.

У 17 столітті відбулася революція в світі взуття. В Англії жінок, що носили високий підбор, прилюдно спалювали на площах. Взуття на підборах вважалася чаклунським засобом, за допомогою якого дами заволодівали серцями чоловіків.

 

У 1789 році і французькі жінки втратили можливість хизуватися на підборах. Під час "наполеонівської" епохи неймовірною популярністю користуються черевички, що нагадують капці, так звані "балетки". У той час було важливо вміти добре танцювати. А що може бути зручніше шовкових капців на плоскій підошві.

У 20 столітті стався справжній фурор у світі взуттєвої моди. За всю історію не було придумано стільки моделей і фасонів, як у минулому столітті. До 1950 року жінки не знали, що таке шпилька. Це нововведення належить законодавцю італійської моди Сальваторе Феррагамо. Саме він запропонував у якості опори під п'яту металевий стрижень. Пізніше майстер одягнув його в пластик і шкіру.

  Авторство шпильки приписують і Роже Вівьє. Він працював для будинку Діор. У 1953 році створив для коронації Єлизавети черевики на височенному тонкому підборі, прикрашеному рубінами. А в 1955 році дизайнер представив на суд публіки цілу колекцію черевиків на тонкому підборі. Прихильницями творчості модельєра стали Джекі Кеннеді, Софі Лорен, Елізабет Тейлор та інші.

  Сьогодні вибір взуття на підборах і шпильці настільки широкий, що часом важко віддати перевагу тим чи іншим моделям. Величезна кількість варіацій підбору приводять у захват найвишуканіших і вимогливіших модниць. Можна з упевненістю сказати, що на цьому історія підбору не закінчена. Вона буде писатися ще не одне десятиліття. А красиве, стильне та модне взуття не перестане радувати представниць прекрасної статі.